Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Sohbet ve Hâl / Sohbet / Miraç Kandili Sohbeti 5

Miraç Kandili Sohbeti 5

Abbas Efendi vardı burada hazretim, Meşayıhi Kadiriyeden. Safiyüddin Efendiden icazet almış, hilafetini de Fakir’e göstermişti. Rahmetullahi Aleyh.
Beytullahtayız diyor. Altınoluk döndü başka taraf diyor. Anladım ki zamanın kutb-ül aktabı o tarafa geçti. Beytullahın döndüğünü görüyor manevi cephede.
Burada askeri hastane Sertabibi Mustafa Bey vardı. Bende uzunçarşıdan geçiyorum. Orada bizi çok severdi, şapka üzerine iş yapardı Hacı Osman efendi, Hacı Osman Bey. İyi bir zattı. Buraya çok gelir giderdi. Ruhu şad olsun. Fakiri çağırdılar içeri. Mustafa Bey dedi ki bana:
-Size birşey soracağım, bir derdim var benim dedi
-Buyrun dedim, Efendi Hazretleri.
Askeriyenin Sertabibi. Miralay.
-Ben Beytullahtaydım, Altınoluk’un karşısında oturuyordum dedi. Öyle oturuyorum beytullaha bakıyorum dedi.

Hadis-i Şerifte de Beytullaha nazar ediniz.Tecelliyat-ı Sübhaniyeye mazhar olur, feyziyab olursunuz diyor Peygamber-i zişan. Bir Veli-i Kamil gibi terbiye-i manevi yaparmış Beytullah insan üzerinde.

-Ben bakıyorum böyle, derken bir zat geldi yanıma dedi. selam verip oturmuş yanına.
-Demiş ki nereye bakıyorsun.
-Beytullaha bakıyorum demiş.
-E bak bakalım Altınoluk’u görebilecekmisin demiş. Ama kendini derle topla da dedi bana.
Ben şimdi hiç böyle bir sualle karşılaşmadım. Ben şöyle bir topladım, baktım, altınoluk kayboldu ortalıktan. Müspet ilimleri okumuş adamım. Zaviye kaybolmaması lazım.
-Ne oldu demiş
-Altınoluk kayboldu demiş.
-Ya maşaallah, maşaallah, haydi allahısmarladık demiş, gitmiş.
-Eyvah dedim ben Mustafa Beye. Senin tam Hızır yanına gelmiş ama… Erbab-ı arifin. Efendim idrak edememişsin dedim. Bir veli-i kamil senden memnun olmuş, seni terbiye-i manevisine almak için gelmiş oraya ama, orada şey yapamamışsın dedim.
-Eyvah dedi.